Никола Миротиќ позитивен на коронавирус

Суперѕвездата на кошаркарскиот клуб Барселона, Никола Миротиќ, денес објави дека му е дијагностициран коронавирус.Миротиќ истакна дека се чувствува добро и е изолиран. Тој ќе го пропушти мечот од 3. коло во Евролигата против Валенсија.

Претходно, тренерите Шарунас Јасикевичиус и Дариус Масколиунас имаа позитивни тестови. Вчера каталонскиот тим информира дека главниот тренер на тимот се излекувал.

Евролигата мораше да откаже два натпревари на екипите на Химки и Вилербан кои имаат потешкотии при регрутирање на минималниот број играчи во составот, поради пандемијата на коронавирус.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...