Стив Неш: Дурант е во состојба да напише уште едно поглавје во неговата биографија

Њујорк, 28 октомври 2020 (МИА) – Новиот тренер на Бруклин, Стив Неш проговори за неговиот однос со лидерот на тимот Кевин Дурент.

– Имаме силна врска, според мое мислење, тоа започнаа кога јас ја завршував кариерата. Иронично, Адам Харингтон, еден од нашите помошници тренери во Нетс, беше личен тренер на Кевин во тоа време. Кевин е само личност која многу ја сакам. Верувам во него и во неговиот карактер. Кога станува збор за кошарката, тоа е историски уникатен и значаен играч. Тој е веќе еден од најголемите играчи во историјата и е во состојба да напише друго поглавје во неговата биографија, рече Неш.

Дурант е во Бруклин од 2019 година. Претходно настапуваше за Голден Стејт и Оклахома Сити. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...