Кошаркарите во НБА го преферираат 18 јануари за почетокот на новата сезона

Најголем дел од кошаркарите, вклучително и „суперѕвездите“ на лигата, се за почеток на новата сезона во НБА на 18 јануари, објави „Yahoo Sport“.

Во овој случај, пазарот на слободни агенти ќе се отвори на 1 декември.

Националната кошаркарска асоцијација разгледува различни опции за почеток на новата сезона. Одборот на гувернери на Лигата сугерира дека сезоната 2020/21 може да започне на католички Божик (25 декември).

Комесарот Адам Силвер рече дека почетокот на шампионатот со навивачи на трибините повеќе не е приоритет, бидејќи може да го помести распоредот .Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...