НБА го одложи шестиот последователен натпревар на Вашингтон

Раководството на НБА одлучи да го одложи натпреварот закажан за вo сабота меѓу Вашингтон и Милвоки. Лигата претходно одложи пет натпревари на Визардс, поради избувнувањето на коронавирусот во составот.Во средата, на клубот од главниот град му беше дозволено да продолжи со тренинзи и имаше осум играчи во составот, што ги исполнува минималните услови за натпревар.

Дефанзивецот Бредли Бил изјави дека Вашингтон „се бори да го одложи натпреварот“. Визардс стравуваа дека тимот ослабен од епидемијата и повредите, како и недостатокот на тренинзи, може да изгуби други играчи поради нови повреди.

НБА се согласи и одлучи да го одложи натпреварот. Вкупно, лигата досега одложи 17 натпревари во регуларниот дел од сезоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...