Навивачката на Атланта се извини за инцидентот со Леброн Џејмс

Џулијана Карлос објави пост на Инстаграм, каде се извини за инцидентот на вчерашниот натпревар меѓу Атланта и Лос Анџелес лејкерс.

Карлос беше една од четворицата фанови кои беа отстранети од првиот ред поради конфликт со напаѓачот на Лејкерс, Леброн Џејмс.

– За време на вчерашниот натпревар ситуацијата нагло ескалираше и сакам да се извинам што ја изгубив присебноста. Мојот сопруг е голем љубител на спортот, ние сме емотивни луѓе, а да бидеме искрени, спортот не би бил спорт без такви емоции. Она што требаше да биде брза размена на истрели помеѓу двајца возрасни, излезе од контрола и се појави мојот природен инстинкт да го бранам својoт партнер.

Дали влегов во одбранбен став кога се случи ова? Да. Дали користев вулгарности кога можев да се однесувам подостоинствено? Да. И јас сум целосно одговорна за сето овa, напиша Џулијана.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...