Дејвис ќе пропушти еден месец поради повреда на тетивата

Главниот тренер на Лос Анџелес Лејкерс, Френк Вогел, соопшти дека Ентони Дејвис ќе биде надвор од терените околу еден месец поради повреда на Ахиловата тетива.

– Ентони ќе пропушти четири недели. Лекарите сакаат да бидат сигурни дека тој целосно ќе се опорави од повредата, изјави Вогел.

Дејвис го напушти теренот на мечот од регуларната сезона во НБА против Денвер (105:122) на 14 февруари по судирот со противничкиот кошаркар Никола Јокиќ.

Во сезоната 2020/21, Дејвис бележи просек од 22,5 поени, 8,4 скока и 1,8 блокада по натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...