Милвоки се согласи на двегодишен договор со Џастин Робинсон

Милвоки се согласи да потпише договор со плејмејкерот Џастин Робинсон.Дваесет и тригодишниот Робинсон во сезоната 2019/20, одигра девет натпревари за Вашингтон, а минатата година, исто толку за Оклахома.

Во просек, на 18 натпревари во НБА, Робинсон има 1,9 поени и 0,9 асистенции по натпревар.

Милвоки е актуелен НБА шампион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...