Харден: Не планирам да го напуштам Бруклин

Кошаркарот на Бруклин нетс, Џејмс Харден не се согласи на продолжување на договорот со клубот пред истекот на рокот, но јасно стави до знаење дека клубот нема за што да се грижи.– Се фокусирав да закрепнам од повредите, да го доведам во ред телото и да се подготвам за одлична сезона. Договорот и парите ќе дојдат сами по себе. Не планирам да го напуштам овој клуб. Затоа, се фокусирам само на сезоната и на освојувањето на шампионската титула. Ситуацијата со договорот сама ќе се реши, а моите мисли се само на натпреварите, изјави Харден.

На воведниот натпревар против Милвоки (104:127), ноќеска Харден постигна 20 поени, забележа осум скока и исто толку асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...