Бол: Чикаго е меѓу најдобрите тимови во НБА

Кошаркарот на Чикаго, Лонзо Бол, го пофали нивото на тимот по големата победа против Лејкерс (121:103) во Лос Анџелес.– Чикаго е меѓу најдобрите тимови во НБА. Сè уште треба да се развиваме и да напредуваме, ни претстои долг пат, но мислам дека се движиме во вистинската насока, изјави Бол.

Тој на натпреварот со Лејкерс одигран рано утрово, постигна 27 поени, седум скока, осум асистенции и две украдени топки.

Чикаго булс по 14 натпревари има десет победи и се наоѓа на второто место во Источната конференција од НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...