Кер: Клеј изгледа одлично, останува да стекне сила и издржливост

Тренерот на Голден стејт, Стив Кер сподели информација во врска со претстојното враќање на терените на Клеј Томпсон.– Клеј изгледа одлично, сè што треба да направи е да стекне сила и особено издржливост. Потребно е само време. Немаме рок. Мислам дека за неколку недели ќе можеме да го одредиме датумот на неговото враќање. Добро шутира, но брзо се заморува, информира Кер.

Томпсон ја пропушти целата сезона 2019/20 поради кинење на предните вкрстени лигаменти, што го заработи за време на шестиот натпревар од финалето на плејофот 2019 година.

Тој, исто така, ја пропушти сезоната 2020/21 поради кинење на Ахиловата тетива за време на вонсезонскиот тренинг.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...