Јокиќ се искачи на првото место во историјата на Нагетс во категоријата 20+20

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, направи дабл-дабл и му помогна на својот тим да обезбеди победа од 103:100 над Лос Анџелес клиперс на натпреварот одигран рано утрово на гостински терен.

Србинот мечот го заврши со 26 поени и 22 скока што е повторување на личниот рекорд. Тој оствари и осум асистенции, две украдени топки и две блокади за 38 минути.

Јокиќ го одигра шестиот меч со 20+20, што му овозможи да го помине Маркус Камби и да стане рекордер на Денвер во оваа статистичка категорија.

Денвер со биланс 16 победи и 16 порази се наоѓа на 6.место на табелата во Западната конференција од НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...