Леброн стана третиот играч во историјата на НБА со 36 000 поени во кариерата

Кошаркарот на Лос Анеџелес Лејкерс, Леброн Џејмс надмина 36 000 поени во кариерата. Триесет и шестгодишниот Американец стана третиот кошаркар во историјата на НБА-лигата со вакво достигнување.Првата ѕвезда на Лејкерс, ноќеска на гостувањето кај Хјустон постигна 32 поена, 11 скокови и 11 асистенции и со “трипл-дабл“ ефект го предводеше својот тим до победата со 132:123.

Џејмс е рангиран на третото место во листата на најдобри стрелци во НБА. Пред него се Карим Абдул-Џабар со 38 387 поени и Карл Мелоун со 36 928 поени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...