Вестбрук: Не сум во криза, ќе се справам со ситуацијата

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Расел Вестбрук, се произнесе за нискиот процент на реализација на последните натпревари.Во поразот од Сакраменто (116:125), Вестбрук има погодени 2 од 14 шутови од поле, додека на последните три средби има само 8 од 40 прецизни удари кон противничкиот кош.

Расел не се согласи со новинарот, кој оцени дека играчот е во криза.

– Мислам дека тоа не може да се нарече криза. Ќе се справам со ситуацијата, тоа е сè.

Вестбрук поддршка доби и од првата ѕвезда на Лејкерси, Леброн Џејмс.

– Се надевам дека ќе продолжи напорно да работи и дека ќе се врати во препознатливата за него форма.

Лејкерс по 42 натпревара имаат по 21 победа и пораз и се наоѓаат на 8. место во Западната конференција од НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...