Леброн Џејмс им се извини на навивачите на Лејкерс

Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс им се извини на навивачите на тимот за лошите настапи на последните натпревари.– Се извинувам и ветувам дека ќе бидеме подобри! – напиша Леброн на Твитер.

Лејкерси загубија три од последните три натпревари, вклучувајќи го и вчерашниот поразот од Денвер со 37 разлика (96:133), по што тимот беше критикуван од легендарниот играч Меџик Џонсон.

Лејкерси се на 8. место во Западната конференција со негативен биланс победи-порази (21-22).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...