Денвер нема да го ангажира Кармело Ентони

Новинарот Мајк Сингер, ги отфрли гласините дека Кармело Ентони би можел да се врати во Денвер нагетс.Претходно во лигата имаше гласини дека Нагетс може да размислат за враќање на Ентони во тимот. Но, фактот што Денвер веќе има целосен список со 15 играчи го прави тој потпис невозможен.

Ентони играше за Денвер од 2003 до 2011 година и беше лидер на тимот. Последната сезона во НБА-лигата ја помина во Лос Анџелес Лејкерс, со просек од 13,3 поени, 4,2 скока и 1,0 асистенции по натпревар.

Во моментов 38-годишниот кошаркар има статус на слободен играч.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...