НБА: Ирвинг со победа се врати по суспензијата

Во НБА лигата Бруклин на домашен терен го совлада Мемфис со 127-115 во натпревар што го одбележи враќањето на теренот по суспензијата на Кајри Ирвинг.Кошаркарот на Бруклин беше под суспензија од својот клуб од 27 октомври поради рекламирање филм со антисемитска содржина.

Во својот прв натпревар по паузата, Ирвинг забележа 14 поени.

Најефикасен во редовите на Бруклин беше Кевин Дуран со 26 поени, од кои 20 уфрли во второто полувреме.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...