Леброн го удри Ален со лакт во лицето за време на обидот да забие

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, во текот на првата четвртина од натпреварот против Кливленд одигран ноќеска, при еден обид да ја забие топката во кошот, го удри со лакт Џерет Ален кој сакаше да го блокира.

Играчот на Кливленд се струполи на подот, држејќи се за лицето, но судиите дозволија играта да продолжи и не досудија прекршок.

Натпреварот заврши со победа на Кавалирс со резултат 116:102. Џејмс постигна 21 поен, забележа 17 скока и четири асистенции.

Ален реализира 24 поени, 11 скока и една асистенција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...