Богдановиќ потпиша нов договор со Атланта

Српскиот кошаркарски репрезентативец Богдан Богдановиќ останува во редовите на Атланта, откако НБА лигашот објави синоќа дека двете страни се договориле за продолжување на соработката за уште четири години.

Според ЕСПН, Богдановиќ со новиот договор треба да заработи 68 милиони долари во тимот во кој дојде во 2020 година.

Од декември лани кога се врати на паркетот по повредата, српскиот бек во просек бележи по 14 поени, три скокови и исто толку асистенции по натпревар.

Атланта во моментов се наоѓа на осмото место во Источната конференција со 34 победи и еден пораз повеќе, и е на пет победи под плејоф зоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...