Леброн Џејмс не го доведува во прашање настапот на третиот натпревар против Денвер

Повредата на Леброн Џејмс не е посериозна и тој ќе биде во составот на ЛА Лејкерс на третиот натпревар од финалето во Западната конференција во НБА лигата во кое екипата од Лос Анџелес ќе се обиде пред своите гледачи да ја намали негативата од 0-2 во серијата до четири победи.Денвер синоќа на домашен терен го совлада ЛА Лејкерс со 108-103 и поведе со 2-0 во серијата која сега се сели во Лос Анџелес со третиот натпревар кој е на програмата ноќта меѓу сабота и недела по средноевропско време.

Леброн Џејмс се повреди во последната четвртина од вчерашниот дуел во Денвер и беше неизвесно дали ќе може да настапи во третиот натпревар од финалето во Западната конференција.

-Ништо не може да ме спречи во настап на третиот натпревар. Ќе бидам целосно подготвен. Мала повреда сигурно не може да ме спречи во тоа“, изјави Џејмс, кој и покрај повредата го одигра целиот натпревар во вториот пораз во Денвер, запишувајќи 22 поени, десет асистенции и девет скокови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...