Батлер прогласен за МВП на финалето на Источната конференција

Кошаркарот на Мајами хит, Џими Батлер е прогласен за МВП на полуфиналето на НБА-лигата.

Во финалето на Источната конференција против Бостон (4-3), Батлер имаше просек од 24,7 поени, 7,6 скока и 6,7 асистенции. Шутот од поле му беше со прецизност од 42 проценти.

Триесет и тригодишниот Батлер во борбата за МВП титулата го престигна соиграчот Кејлеб Мартин - доби 5 од 9 гласови на медиумите.

Мајами ќе се соочи со Денвер во финалето на НБА-лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...