Јокиќ: Дончиќ ја заслужи МВП наградата

Во репризата од НБА финалето минатата година, Денвер Нагетс беа сигурни против Мајами Хит со 100:88 на Флорида.

По победата, во која постигна за него скромни 12 поени, Србинот беше прашан за средбата во следните денови со бекот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ.

-Среќен сум кога ќе го сретнам, да се дружиме, да одиме на вечера, но не се подготвувам поинаку во споредба со другите натпревари, вели Јокиќ.

Тој ги прокоментира и шансите на Словенецот за МВП наградата.

-Мислам дека заслужува, одлуката не зависи од мене, вели Јокиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...