Портер доживотно исклучен од НБА

Поранешниот центар на Торонто репторс, Џонтај Портер ќе се соочи со федерални кривични пријави поради спортско обложување, пишува „The Athletic“.Се очекува 24-годишниот Американец целосно да ја признае вината. Рочиштето ќе се одржи на 10 јули.

Во април оваа година, НБА го суспендираше Портет доживотно, со што му беше забранет влез во лигата.

Кошаркарот беше обвинет за откривање доверливи информации на спортските обложувалници. Дополнително, утврдено е дека Портер сам направил неколку облози користејќи туѓа сметка.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...