Кевин Портер кариерата ќе ја продолжи во Грција

Американскиот кошаркар Кевин Портер најде нов тим. Дваесет и тригодишниот играч се согласи да потпише договор до крајот на сезоната со грчки ПАОК.

Во септември, Портер беше уапсен поради напад на неговата девојка Каиза Гондресик во хотел во Њујорк. Прелиминарната истрага на местото на настанот утврдила дека Портер ја удрил неколку пати по телото и ја стискал со двете раце на вратот. По серија судски рочишта, едно од трите обвиненија против Портер беше отфрлено.

Во јануари, Портер се изјасни за виновен за претепување на својата девојка. Набргу по инцидентот, Портер беше разменет од Хјустон во Оклахома, а потоа веднаш ослободен.

Во текот на четири сезони во НБА, тој одигра 196 натпревари, со просек од 15,3 поени, 4,3 скока и пет асистенции по натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...