НБА: Далас и Кливленд израмнија во плејоф сериите на Истокот и Западот

Кошаркарите на Далас израмнија на 1:1 против Оклахома во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во НБА лигата, откако утринава победија со 119:110.Далас го предводеа Лука Дончиќ со 29 поени, 10 скокови и седум асистенции и Пи Џеј Вашингтон со 29 поени, 11 скокови и четири асистенции.

Во тимот на Оклахома, која го претрпе првиот пораз во плеј-офот сезонава, најефикасен беше Шеј Гилџес-Александер со 33 поени, додавајќи 12 скокови и осум асистенции.

Следниот трет натпревар се игра в сабота вечер, а домаќин ќе биде Далас.

На 1:1 во серијата до четири победија израмнија и кошаркарите на Кливленд против Бостон во полуфиналето од плејофот на Источната конференција, откако победија со 118:94.

Донован Мичел го предводеше Кливленд со 29 поени, осум асистенции и седум скокови.

Третиот натпревар ќе се игра во Кливленд ноќта меѓу сабота и недела.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...