Денеска е гордост да се биде Македонец!

Ништо подобро не може да ја долови атмосферата со која ги дочекавме нашите херои, од говорот на нивниот тренер и водич Марин Докузовски.

- Вчера по поразот од Русија ни беше многу тешко. Имавме болка во срцето зашто не го освоивме медалот, но сега кога ве видовме тука со поддршката што ни ја давате, колку нè почитувате, не ни треба медал, вие сте нашиот медал! Сега и да ни го даваат не го сакаме, вас ве сакаме! Нема да ве разочараме и понатаму ќе победуваме за вас, емотивно и гордо пред толпата од весели лица изјави селекторот Докузовски.

Уште еден трогателен момент кој не можеме, а да не го споменеме, е изјавата на Владо Илиевски која гласи:

- Овој пат нема да кажам „Леле луѓе што направивме“, туку „Леле луѓе, што направивте ВИЕ денеска за нас“! 

Доколку бевте дел од оваа прослава знаете дека чувството не може да се опише со зборови, а за оние кои не успеаја да присуствуваат, им овозможуваме барем малку да ја почувствуваат атмосферата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...