Фетел: Формула 1 е спорт во кој луѓето се многу кратковиди

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел се идентификува како свој најголем критичар пред Гранд При на Германија, кое ќе се одржи овој викенд.Од почетокот на сезоната 2019, забелешките кон четирикратниот светски шампион значително се зголемија, особено со оглед на тоа што во тековната кампања тој нема победа.

Згора на тоа, во неколку наврати беше префериран на сметка на неговиот млад колега, Шарл Лекелер, и покрај тоа што пилотот од Монако заостанува зад него со само 3 бода во генералниот пласман.

– Ако земам погрешно решение и направам грешка, не можам да бидам среќен со тоа. Тензијата, под која сам се поставувам, е далеку поголема од сите други надворешни фактори. Работите отсекогаш биле вакви, откако јас се сеќавам. Мислам дека сите знаеме дека Формула 1 е спорт во кој луѓето се многу кратковиди, но тоа е дел од играта. Очигледно, оваа година не се развиваше начинот на кој сакавме, ако ги земам во предвид претходните две. Сепак, мислам дека има напредок во вистинската насока и со оглед на поголемата слика“, изјави четирикратниот светски шампион пред новинарите во Хокенхајм.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...