Норис неизвесен за трката на „Спа“ во Белгија

Пилотот на Мекларен, Ландо Норис, ја повреди ногата и е принуден при движење да користи ортопедско помагало. Се работи за повреда на левото стапало која може да го оддалечи од белгиското Гран при.

Норис преку социјалните мрежи изрази желба да се трка и покрај тоа што е повреден.

Од Мекларен соопштија дека 19-годишниот возач во Формула 1 има повреда на тетивата и дека постојат шанси Норис да биде во својот болид. Зс

Трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Белгија ќе се вози претстојниот викенд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Доага Џејмс Бонд во Скопје и се запознава со еден стајлист...
--Бонд--Џејмс Бонд
--Геј--Сергеј…
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...