Шефот на Ферари: Не мислевме дека може да се вози трката со еден пит-стоп

Главниот извршен директор на Ферари, Матија Биното, рече дека згрешиле во процената за бројот на застанување во боксот при настапот на Гран при на Мексико.Себастијан Фетел го зазеде второто место, Шарл Леклер заврши на четвртата позиција, додека победи пилотот на „мерцедесот“ Луис Хамилтон.

– Верувам дека за време на трката сторивме сè како што треба. Иако сега, по завршувањето на трката, може да изгледа поинаку. Противниците ја одбраа вистинската тактика. За нас беше тешко да се одбраниме, а кога ги бркавме ривалите, гумите почнаа да се прегреваат. Со оглед на раниот пит-стоп, Шарл не можеше да ја вози трката со една промена на гумите. И, генерално, врз основа на вчерашните податоци, не мислевме дека можете да возите со едно застанување во боксот. Сега сфативме дека сме згрешиле, изјави Биното.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди плавуша по улица и сретнува некоја жена, па и вика:
- Боже, Тања, ти ли си? Леле колку си се променила од средно, едвај те познав.
- Ама, јас не се викам Тања.
- Кул,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...