Леклер негираше дека во Бразил ќе тестираат мотор за 2020 година

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер, негираше дека новиот мотор на „скудерија“ за трката во Бразил ќе биде тест верзија за сезоната 2020. Погонскиот систем на Ферари за 2019 година е „жешка тема“ во текот на календарот и Макс Верстапен од Ред Бул потврди претходно овој месец дека италијанскиот тим мами со своите показатели на автомобилот.– За трката во Интерлагос, ќе користам мотор со истите спецификации што беа пред проблемите што ги имавме во Остин. Нема ништо ново, но тоа може да ни помогне да во квалификациите и натпреварувањето. Брзината ќе биде слична, но ќе добиеме извесна предност, призна пилотот пред тренинзите во Бразил.

После несреќата во Остин, Леклер мораше да се врати на мотор со претходна спецификација, за која се тврди, дека Ферари го компромитирале со перформансите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди плавуша по улица и сретнува некоја жена, па и вика:
- Боже, Тања, ти ли си? Леле колку си се променила од средно, едвај те познав.
- Ама, јас не се викам Тања.
- Кул,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...