Батон поминал 17 часа во пустина по несреќа со автомобилот на Баха 1000

Светскиот шампион во Формула 1 за 2009 година, Џенсон Батон, поминал 17 часа во пустината поради несреќа со неговиот автомобил на Баха 1000.

Британецот уште од напуштањето на Формула 1 е вклучен во разни автомобилски дисциплини, вклучително и „офроуд“.

– Стартувавме добро, надминавме некои машини. Пронајдовме добар ритам. По 235 милји со мојот навигатор, слушнавме гласен татнеж и моторот згасна. Диференцијалот беше скршен. Проблемот беше што застанавме на многу затскриено место. Поминавме цела ноќ под ѕвездите“, прокоментира Батон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...