Поради коронавирусот неизвесна Ф1 трката во Кина

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) денеска излезе со официјална изјава во врска со ситуацијата во Кина. Многу е веројатно поради епидемијата со коронавирусот трката од Формула 1 шампионатот да биде одложена.-ФИА внимателно го следи она што се случува во Кина во врска со епидемијата на коронавирус, вели претседателот на лекарската комисија на ФИА, професорот Џерард Сајан.

Кинеското Гран-при е предвидено да се одржи на 19 април и голема е веројатноста истото да биде откажано.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...