Ботас преговара со Рено?

Според последните гласини, Валтери Ботас е еден од кандидатите за испразнетото место во Рено. Се тврди дека менаџерот на финскиот возач преговара со тимот и можно е тој да седне во автомобилот, од кој ќе стане Даниел Рикардо на крајот на годината.Не треба да заборавиме дека постојат сомнежи за стабилноста на односите меѓу Ботас и Мерцедес откако тој се приклучи на шампионскиот тим во 2017 година, но сега ситуацијата е навистина динамична и има непознати.

Договорот на Валтери со „сребрените стрели“ отсекогаш бил од година во година, што допринесува многу на гласините.

Според германските медиуми, Дидие Котон, менаџерот на Ботас, имал разговор со Сирил Абитбул од Рено, но што тие си рекле едни на други и дали тоа воопшто е точно, не е јасно. Се вели дека Валтери не е единствениот потенцијален кандидат за позицијата – Фернандо Алонсо е исто така едно од имињата споменати во врска со тимот од Енстон. Постојат гласини и за Себастијан Фетел.

Тото Волф е категоричен дека се уште е рано за Мерцедес да ги објави возачите за следната година.

– Одлуката на некои други тимови толку рано да ги објават своите возачи за 2021 година ме изненадува, бидејќи тоа нема да им донесе ништо друго освен главоболки оваа година, вели Волф.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...