Ботас најбрз по првиот тренинг за британското Гран При

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас го забележа најдоброто време во денешната прва слободна тренинг сесија за вo недела на британското Гран При, петтото коло од сезоната 2020 во Формула 1.Втората последователна трка се одржува на патеката „Силверстон“ овој викенд, како резултат на промените во календарот предизвикани од пандемијата на коронавирус.

На втората позиција остана минатонеделниот победник на „Силверстон“ и лидерот кај возачитем Луис Хамилтон.

Големата sвезда на Мерцедес забележа за 0,138 секунди послабо време од својот тимски колега.

Лидерот на Ред Бул, Макс Верстапен е сè уште најдобриот од другите и очекувано остана со трет резултат.

Сепак, Холанѓанецот е далеку од темпото на двата автомобили Мерцедес и заостана за 0,727 секунди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...