Ферари ќе ја напушти борбата следната година

Во 2021 година, промените ќе се однесуваат само на аеродинамиката, додека во 2022 година Формула 1 ќе се префрли на целосно нова техничка регулатива.-Можеби поради промените во 2021 година, автомобилите ќе станат една секунда побавни. Во исто време, не мислам дека рамнотежата на силите во болидот драматично ќе се промени. Не очекуваат мали промени, изјави Волф.

Во исто време, тој е уверен дека некои тимови нема да се обидат да успеат следната година, туку веднаш ќе се подготват за сезоната 2022 година.

-Некои тимови, како Ферари, целосно ќе ја напуштат борбата во сезоната 2021 и ќе започнат да развиваат автомобил за сезоната 2022 од самиот почеток. Така што, ќе биде тешко за Мерцедес да најде оптимална рамнотежа помеѓу работата на автомобилот во 2021 и 2022 година, смета првиот човек на тимот кој седум години по ред е најдобар во поредокот кај конструкторите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...