Мекларен на 15 февруари ќе го претстави болидот за новата сезона

Формула 1 тимот на Мекларен објави дека промоцијата на новиот болид ќе се одржи на 15 февруари во 20 часот.Од оваа година Мекларен ќе користи мотори на Мерцедес. Автомобилот за сезоната 2021 година го доби името „MCL35M“.

Претходно, датумот на презентацијата на својот болид го откри Алфа Ромео. Тимот ќе го претстави „C41“ на 22 февруари во Варшава.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...