Хамилтон: Нема време за славење на победата во Катар, Мерцедес ќе продолжи да го брка Ред Бул

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека нема многу време за славење на победата на ГН на Катар.Во Генералниот пласман Хамилтон заостанува зад возачот на Ред Бул, Макс Верстапен осум бода.

– Голема благодарност до момците од тимот, до сите мажи и жени во базата кои дадоа се од себе за ова. Ова особено важи за вториот дел од сезоната. Се обидовме да ги стигнеме конкурентите. Ова е прекрасно чувство, но нема време за славење, нема време за одмор. Ќе се фокусираме на работата и ќе продолжиме да бркаме, изјави Хамилтон.

Седумкратниот светски шампион призна дека е задоволен од својата форма.

-Се чувствувам одлично. Мислам дека од физичка гледна точка сум во најдобра форма цела сезона. Чувството во болидот е подобро од било кога, а пред следната трка од Ф1 шампионатот сум позитивно расположен. Веројатно тие (Ред Бул) ќе се покажат прилично добри, и јас со нетрпение ја очекувам битката, изјави Хамилтон.

До крајот на сезоната во светскиот шампионат во Формула 1 остануваат само уште две трки.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...