Перез оптимист дека може да стане шампион во Формула 1

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез изјави дека е способен да го освои шампионатот во Формула 1.– Сигурно можам да станам светски шампион. Ако сè биде добро, тогаш можам да победам секого во Формула 1. Вклучувајќи го и Макс Верстапен. Ова веќе неколку пати го покажав оваа сезона. За жал, ова не беше јасен успех. Макс е неверојатен возач, тој е многу кул за своите години и има одлично чувство за болидот. Значи, прашањето не е дали можам да го престигнам, туку на колку трки можам да завршам пред него. Тука треба да зборуваме за стабилност, а јас ја имам. Моето искуство во Формула 1 ми помага. Исто така, на таа тимска работа додајте ја енергијата што ја вложив во тренинзите за сила. Јас сум во одлична форма. Ова ми дава доверба во себе. Затоа, не се сомневам дека можам да станам шампион, изјави Перез за „Билд“.

Во сезоната 2022, Перез е трет во поредокот за возачи. Има 173 бодови. Макс Верстапен води со 258 поени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...