Ботас ќе се натпреварува на Трката на шампионите во 2023 година

Возачот на Алфа Ромео, Валтери Ботас го потврди своето учество на Трката на шампионите во 2023 година.

– Со нетрпение очекувам конечно да го направам моето деби за Трката на шампионите! Овие натпревари ги гледав на телевизија долги години, а минатата година бев принуден да се повлечам во последен момент, рече Ботас.

Ботас требаше да дебитира во натпреварувањето во 2022 година, но се повлече од Трката на шампионите во последен момент поради преоптоварување со други обврски.

Трката на шампионите 2023 ќе се одржи на 28-29 јануари во Шведска. Во екипниот настан, Ботас ќе го претставува финскиот тим заедно со двократниот шампион во Формула 1, Мика Хакинен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1478.- Роден е Томас Мор, англиски хуманист,...
1792.- Австрија и Прусија склучија сојуз против...
1812.- Роден е Чарлс Дикенс, англиски писател,...
1863.- На британскиот воен брод „Орфеј“, кој...