Фетел: Ќе ми недостасува Ф1 ми беше задоволство

Четирикратниот светски прва, Себастијан Фетел, изјави дека ќе му недостасува Формула 1, откако по вчерашната завршна трка сезонава во Абу Даби, германскиот возач официјално ја заврши кариерата.-Има поважни работи од возењето во круг. Но, тоа го сакаме. Ви благодарам на поддршката. Секако дека ќе ми недостасувате. Ми беше задоволство, порача возачот на Астон Мартин.

На завршната трка во Абу Даби победи светскиот првак Макс Ферстапен (Ред Бул), додека Фетел освои еден бод.

Германскиот возач во Ф1 оствари 53 победи и 122 пласмани на подиумот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...