Ф1:Четврта година по ред без трка за ГН на Кина

Трката во Формула 1 за Големата награда на Кина е откажана денеска, четврта година по ред, поради строгите локални мерки против ширење на заразата со коронавирусот.Трката во Шангај беше закажана за 16 април идната година, како четврта етапа во календарот за идната сезона со рекордни 24 трки, но откажувањето не е изненадување.

-Формула 1 може да потврди, по разговорите со промоторот и надлежните тела, дека Големата награда на Кина 2023 нема да се одржи поради тековните потешкотии поврзани со состојбата со Ковид-19, соопшти Ф1.

-Формула 1 врши проценки на алтернативни опции за замена на трките во календарот за 2023 година и ќе објави најнови информации во врска со тоа во догледно време, се додава во соопштението.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...