Мерцедес започна со тестирање на новата верзија на „W14“

Германскиот Формула 1 тим Мерцедес веќе започна со тестирање на ажурираниот болид од 2023 година со пошироки странични понтони.

Како што објави „Auto Motor und Sport“ моделот на новиот автомобил веќе активно се однесува во аеродинамичниот тунел.Претходно, намерата за промена на концептот на актуелниот болид ја искажа и шефот на Мерцедес, Тото Волф.

Пилотите на Мерцдедес немаа многу причини за радост викендот на отворањето на новата сезона. Во Бахреин, Луис Хамилтон заврши на петтото место, додека Џорџ Расел ја освои седмата позиција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...