Верстапен се повлече од прес-конференцијата за Големата награда на Саудиска Арабија

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, се повлече од прес-конференцијата и настаните за ангажман на медиумите пред Големата награда на Саудиска Арабија.

Aктуелниот шампион ќе го пропушти традиционалниот прес на ден пред почетокот на етапата поради стомачни проблеми, објави „Sky Sports“.

Воедно, се очекува спортистот да може да учествува и на двете сесии на слободни тренинзи, закажани за утре, 17 март.

Големата награда на Саудиска Арабија ќе се вози од 17 до 19 март. Трката во Џеда ќе биде втора во сезоната 2023 година.

Верстапен победи на првата година во Бахреин, Холанѓанецот стана шампион на Формула 1 во претходните две сезони.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...