Хамилтон: Беше многу чудно да се види Ферари зад нас во Џеда

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, изјави дека не очекувал да го победи Ферари на трката за Големата награда на Саудиска Арабија.

Во Џеда, Џорџ Расел и Хамилтон завршија четврти и петти, додека Карлос Саинц и Шарл Леклер завршија на шестото и седмото место.

- Беше многу чудно да се види Ферарито зад нас. За нас ова е позитивна вест. Овде, покриеноста на патеката има и други својства. И ние сè уште не го разбираме целосно сето ова - зошто на една патека нашиот автомобил работи вака, а на другата поинаку. Како и да е, овој викенд имаше многу позитивни моменти за нас. Јасно е дека во првите неколку трки тимот ќе има и подеми и падови. Се надевам дека ќе успееме да ги добиеме потребните ажурирања за болидот што е можно поскоро и да се обидеме да ја намалиме разликата со лидерите, изјави Хамилтон за „Motorsportweek“.

Третата етапа од сезоната во Формула 1 ќе се одржи од 31 март до 2 април во Мелбурн (Австралија).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...