Верстапен се изедначи со Фетел по број на победи за Ред Бул

За возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, победата на Големата награда на Мајами остварена синоќа беше трета сезонава и 38-ма во кариерата.

Холанѓанецот кој ги освои сите свои победи како пилот на Ред Бул, се израмни по бројот на освоени трки за австрискиот тим со четирикратниот светски шампион Себастијан Фетел.

Повеќе победи во еден ист тим имаат само Луис Хамилтон во Мерцедес (82) и Михаел Шумахер во Ферари (72).

Верстапен е актуелен светски шампион и лидер во тековната сезона од Светскиот шампионат во Формула 1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...