Мик Шумахер: Целта е да се вратам во Ф1

Германскиот возач Мик Шумахер зборуваше за односот кон суеверието и потенцијалното негово враќање во Формула 1.

- Верувам во хороскопските знаци. Јас сум Овен и ќе се пробивам со глава низ ѕид. Мојата цел е повторно да го добијам кокпитот во Формула 1. Како дете можев да одам секаде, да се дружам со кој било, но не ми се допаѓа како што стареам. Јас сум прилично срамежлив. Имам две личности: од една страна, јас сум тркач, од друга, обичен Мик. Односно, јас сум секогаш ваков, но на патеката се трансформирам во тркачот Мик, изјави Шумахер за „Speedcafe“.

Според пишувањата на германските медиуми, 24-годишниот возач може да го замени Логан Сарџент во Вилијамс.

Шумахер го напушти Хас на крајот од минатата сезона, бидејќи тимот реши да не го продолжи договорот со возачот. Во моментов тој е резервен пилот за тимовите на Мекларен и Мерцедес.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...