Сајнц преговара со Мерцедес за договор 1+1

Возачот на Ферари, Карлос Сајнц може да потпише краткорочен договор со Мерцедес, пишува „RacingNews365“, повикувајќи се на извори запознаени со ситуацијата.

Според изданието, 29-годишниот шпански возач во Формула 1 се уште не се договорил со германскиот тим да потпише договор. Сепак, страните всушност преговараат и разговараат за договор според шемата „1+1“.

Забележано е дека доколку договорот биде склучен, Мерцедес ќе има можност да го оцени својот помлад Кими Антонели во 2025 година и да одлучи дали е подготвен да го претставува тимот во сезоната 2026 година.

На почетокот на февруари, се дозна дека возачот на „Сребрените стрели“, Луис Хамилтон, ќе се приклучи на Ферари во 2025 година, каде што ќе го заземе местото на Сајнц. Во моментов, Шпанецот е на четвртото место во поединечниот поредок во Формула 1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...