„Македонската фаланга“ доби признание од ИХФ

Навивачите на македонските репрезентативни селекции обединети под името „Македонска фаланга“ за својата лојалност и бодрење на ракометната репрезентација на олимпискиот квалификациски турнир во Гетеборг (Шведска), добија признание од претседателот на Меѓународната ракометна асоцијација - ИХФ, Хасан Мустафа.

Првиот човек на ИХФ испрати писмо до Ракометната федерација на Македонија во кое ги искажува своите импресии од начинот на кој „фалангата“ и даваше поддршка на репрезентацијата.

- ИХФ би сакала да изрази благодарност до навивачите на македонската ракометна репрезентација за нивната лојалност кон националниот тим за време на олимписките квалификации кои се одржаа во Гетеборг, стои во пофалницата на Меѓународната ракометна асоцијација.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...