Комплетно електричен Kia SUV купе

Imagine концептот на Kia претставен на Geneva Motor Show овој март, според главниот дизајнер на Kia, Лук Донкерволк, ќе биде инспирација за ново комплетно електрично купе. Тоа ќе биде хибрид помеѓу типично спортско купе со 5 врати и SUV.Тој потврдил дека Imagine е изграден врз сосема нова комплетно електрична платформа, чии технички детали и способности на архитектурата сега засега се тајна. Се знае дека таа е скалабилна и дизајнирана за продукција и дека во следните месеци ќе биде промовирана од Kia и сестринскиот бренд Hyundai со нови изложбени модели базирани на неа во настаните кои следат во 2019.

Лук изјави дека обично се потребни околу 3 години изложбениот концепт да се трансформира во продукциски модел, а во најдобар случај Kia ќе треба да промени изненадувачки малку елементи од концептот за да се креира продукцискиот модел – од кои најголем дел ќе бидат поврзани со цената на изработка на одредени делови.Kia сметаат дека пазарот се движи кон кросовер и SUV модели насекаде во Европа, а овој модел ќе биде модерна интерпретација на како една лимузина би можела да изгледа во иднината.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...