2020 Aston Martin DBX се тестира на патеката во Нурбургринг

Новиот DBX SUV на Aston Martin повторно е забележан на шпионски фотографии за време на тестирањето на патеката Нурбургирнг, пред закажаното официјално претставување на крајот на оваа година.

Овој модел ќе се појави во продажба во 2020-та, кога ќе се приклучи на пазарот каде моментално доминираат Bentley Bentayga и Lamborghini Urus.На тизер видеото објавено од Енди Палмер, извршниот директор на компанијата, на неговиот Twitter профил, може да се забележат предната решетка, фаровите и беџот, кои се идентични како оние на прикажаните прототип модели.

Aston Martina имаат потврдено дека новиот DBX SUV ќе биде напојуван од AMG V8 мотор кој го има и во моделите Vantage и DB11 V8, а подоцна ќе се појави и хибридна варијанта како дел од планот на компанијата да ја електрифицира целата своја понуда со хибридни или целосно електрични варијанти на секој модел до 2025.

Презентацијата на финишираниот модел ќе се случи на крајот на 2019-та.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...