2020 Ford Puma ST

Ford ја подготвуваат спортската верзија на новиот Puma кросовер кој треба официјално да биде претставен кон крајот на следната година, која е забележана на шпионски фоторафии за време на тестирање.Иако тест автомобилот е скоро целосно камуфлиран, може да се забележи дека има поголеми тркала од стандардниот Puma модел, двојни издувни цевки, како и дека е пониско до земјата.

Puma ја дели платформата со Fiesta, што значи дека најверојатно ќе го користи погонот од Fiesta ST – 1.5 литарски турбо 3-цилиндричен бензински мотор од околу 200 коњски сили и 290Nm вртежен момент.Погонот ќе биде на предните тркала преку 6-брзински мануелен менувач, но поради поголемата тежина од Fiesta ST забрзувањето од 0-100км/ч. се очекува да биде поголемо од 6.5 секунди.

Во кабината една од најзначајните промени во однос на стандардниот модел ќе бидат Recaro спортските седишта, додека остатокот ќе биде скоро идентичен со него: 12.3 инчен дигитален инструмент панел, SYNC3 infotainment системот на Ford со 8-инчен touchscreen, и Bang & Olufsen звучен систем со 10 звучнициПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...